Blog

Bursa Hurdacı

İşlevini yitiren birçok malzeme, hurda olarak satın alınır ve geri dönüşüme kazandırılır. Bu ürünler; oto yedek parçası, alüminyum, demir, bakır gibi metallerdir. Bursa hurdacı hizmetiyle elinizdeki çeşitli ürünleri geri dönüşüm için değerlendirebilirsiniz. Hizmet kapsamında elinizde bulunan hurda türleri sınıflara ayrılarak toplanır. Daha sonra geri dönüşümde her biri ayrı işlemlere tabi tutulur. Yeniden kullanılması için ham madde haline dönüştürülür.

Bursa hurdacı hizmeti sayesinde işe yaramayan birçok metal, tekrar kullanıma hazır hale getirilebilir. Belgeli ve ruhsatlı olan geri dönüşümhizmetiyle tartım işleminden sonra, kullanılmayan ürünler satın alınır. Her ürünün kilogram başına belli bir ücreti vardır. Bu ücret üzerinden hurdalar, değerinden alınır.

Atık yönetiminde geri dönüşüm için birçok metal değerlendirilir. Tekrar dönüştürülen ürünler, sonrasında imalatta kullanılır. Bu süreç doğaya katkı sağlamanın yanı sıra ülke ekonomisi için de oldukça önemlidir.

Bursa Hurda Alımı

Bursa hurdacı
Bursa Hurda Alımı

Atıl malzemeler, türlerine göre alt kategorilere ayrılır ve alım-satım sürecinde fiyatlar, bu etkenlere göre şekillenir. Örneğin, bazı materyallerin geri dönüşüm süreci daha zor ve maliyetlidir. Haliyle kilogram fiyatı da daha yüksektir. Bununla birlikte dönemsel değişiklikler de meydana geleceğinden net bir ücret vermek mümkün değildir.

Bursa hurda alımı yapan firmalar, elinizdeki malzemeleri değerlendirerek güncel fiyatlar üzerinden satın alır. Bu aşamada ödemeler nakit yapıldığı gibi aklınızda soru işareti kalmaması açısından hassas terazi kullanılır. Eğer elinizdeki atıl malzemeleri satmak istiyorsanız, Eksan Metal firmamızla iletişime geçebilir ve ortalama tutarı öğrenebilirsiniz. Talep etmeniz halinde ekibimiz, adresinize gelerek hurdaları almakta ve geri dönüşüm sektörüne kazandırmaktadır.

Bursa Hurdacı Hizmet Bölgeleri

Türkiye’nin en büyük sanayi merkezlerinden biri olan Bursa’da, ham madde ihtiyacı oldukça fazladır. Bununla birlikte fabrika ve işletmelerin fazla olması, şehirde biriken hurda miktarını da artırmaktadır. Haliyle geri dönüşümün son derece canlı ve yüksek olduğu illerin başında gelir.

Şehrin tüm bölgelerinde hurda alım-satım faaliyetleri yapıldığı için elinizdeki malzemeleri rahatlıkla satabilirsiniz. Eksan Metal firmamız da bu ilde geri dönüşüme katkıda bulunmakta ve aşağıdaki bölgelerde hizmet vermektedir:

  • Osmangazi
  • Nilüfer
  • İznik
  • İnegöl
  • Orhangazi
  • Yenişehir
  • Mudanya
  • Gemlik
  • Kestel

Bursa hurdacı hizmetinden yararlanacak olan kişiler, kullanmadıkları ürünlerini kendi getirebilir ya da bulunduğu konumdan alınması için talepte bulunabilir. Eğer bulunduğunuz bölgeden hurdaların teslim alınmasını isterseniz, ek ücret ödemeniz gerekir. Güncel piyasa koşullarına göre değerlendirilen ve satın alınan malzemeler, kısa süre içerisinde yeniden kullanıma hazır hale getirilir. Detaylı bilgi almak isterseniz, ekibimizle her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Bursa Hurdacı Telefonu

Bursa hurdacı
Bursa Hurdacı Telefonu

Bursa hurdacı hizmetlerinden yararlanmak için geri dönüşüm firmalarıyla iletişime geçerek bilgi almanız mümkündür. Şehrin hemen her bölgesinde titizlikle çalışan işletmeler, hem ücret hem alım-satım süreci hakkında detaylı bilgiler vermektedir. Bu alanda faaliyetleriyle ön plana çıkan Eksan Metal ekibimiz de 7/24 ulaşabileceğiniz adresler arasındadır. Ekibimize, elinizdeki atıl malzemelerin görsellerini atarak net ücretini öğrenme şansınız vardır.

Bursa Hurdacı Fiyatları

Bursa hurdacı
Bursa Hurdacı Fiyatları

Bursa hurdacı fiyatları, birçok etkene bağlı olarak değişiklik gösterdiği için net bir skala sunmak pek mümkün değildir. Genel olarak fiyatları etkileyen unsurları, aşağıdaki başlıklar altında görebilirsiniz.

Londra Metal Borsası Verileri

Londra Metal Borsası (LME), değerli emtiaların işlem gördüğü en büyük piyasalar arasında yer alır. Bakır, demir, krom gibi onlarca metalin fiyatı, ilk olarak bu piyasada belirlenir. Bu nedenle asıl belirleyici etkenin, LME verileri olduğunu söyleyebiliriz. Hurdacı firmaları, LME verileri kapsamında adil fiyatlar izler ve buna göre alım-satım yapar.

Arz-Talep ve Stok Seviyesi

Maddi değeri olan tüm malzemelerde fiyatları etkileyen arz-talep unsuru, hurda sektörü için de belirleyici faktörlerden biridir. Herhangi bir metalin arzı az ancak talebi yüksek olursa, dönemsel olarak fiyatları üst seviyelere çıkacaktır. Bununla birlikte ülkelerin stok seviyeleri de bakır, demir gibi metallerin değerini belirleyen unsurlar arasındadır.

Uluslararası Lojistik Maliyetleri

Metallerin taşıma maliyetleri de dönemsel olarak fiyatların yükselmesine neden olan faktörler arasındadır. Aynı zamanda uluslararası ticari ilişkiler, döviz kuru, siyasi ve ekonomik krizler gibi etkenler de hurda ücretlerini etkiler. En güncel ve doğru fiyatları öğrenmek için Eksan Metal ekibimizle her zaman iletişime geçebilir, dilerseniz atıl malzemeleri satın almamız için ekibimizi adresinize çağırabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WhatsApp Hattı Hemen Ara