Hurdacı 

Eksan Metal Hurdacı hizmetimizle şehirlerimizde bulunan atıkların geri dönüşümünü sağlıyoruz. Atmak istediğiniz ya da ihtiyaç fazlası gördüğünüz hurdaları, değerinde satın alıp çevrenin kirlenmesini önlüyoruz. Çevreci kimliğimiz ve hurda alım- satım işimizle işlevini yitiren ancak ana materyali hala değerli olan ürünlerin piyasaya tekrar kazanımına katkıda bulunuyoruz.

Hurdacı

Hurdacı Firmaları 

Türkiye’de yer alan birçok hurdacı firması vardır. Eksan Metal olarak bu firmalar arasında profesyonel hizmetimizi sürdürüyoruz. Hurda alım-satım işimizle  hızla büyüyoruz. Sizin için herhangi bir değeri olmayan ancak geri dönüştürüldüğünde farklı ürünlerin içinde kullanılabilecek malzemeleri satın alıyoruz. Bu sayede evinizin bir köşesinde ya da bahçenizde yer açmış olursunuz. 

Satın aldığımız atıl malzemeler için de sizlere hurdanın materyaline ve ağırlığına göre ödeme yapıyoruz. Ödemelerinizi, anında gerçekleştirerek herhangi bir mahcubiyete yer vermiyoruz. Sonrasında bu materyalleri geri dönüşüm fabrikalarına toplu bir şekilde götürerek piyasaya tekrar çıkabilmelerine imkân tanıyoruz. 

En Yakın Hurdacı 

Hurdacı siteleri içinde bir arama yapıyor ama istediğinizi bulamıyorsanız size en yakın firmayı seçebilirsiniz. Eksan Metal olarak  yakınımızdaki müşterilerimiz için anında hurda alım ve satım yapabiliyoruz. Yakınımızda bulunan müşterilerimizin yanına özel araçlarımızla giderek istenilen miktardaki hurdayı basit bir şekilde alabiliyoruz.

Sonrasında aldığımız ve araca yüklediğimiz malzemeleri, hurdacı merkezimize götürerek orada materyalleri ayrıştırıyoruz. Türlerine göre ayırdığımız materyallere değer katmak adına, onları geri dönüşüme veriyoruz. Bu sayede müşterilerimiz, verdikleri hurda başına para alırken biz de çevreyi atık maddelerden koruyoruz. 

İstanbul Hurdacı Hizmetleri 

İstanbul’da yer alan hurdacı firmalarının arasında Eksan Metal adıyla profesyonel faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Metropol şehir İstanbul’un en büyük problemi kalabalıktır. Bu nedenle özellikle geri dönüşebilen ama uğraşmamak için sokağa atılan hurdaların sayısı tahmin bile edilemez. Biz, İstanbul sokaklarını hurdalardan arındırarak mahallelerimizin son derece temiz olmasını sağlıyoruz.

 

Sadece sokaklarda yer alan ve geri dönüşüme uygun hurdaları almıyoruz. Aynı zamanda İstanbul ili içinde yaşayan müşterilerimizin evinde bulunan değerli hurda malzemelerin de alım-satım işlemini gerçekleştiriyoruz. Müşterilerimizden bakır, demir ve alüminyum gibi değerli atık maddelerini alırken adil ücretlendirme yapıyoruz. 

İstanbul’u hurdalardan arındırırken israfın önüne geçebilmek adına da aldığımız hurdaları geri dönüştürüyoruz. Daha sonra tekrar kullanılabilecek materyalleri piyasaya kazandırıyoruz. İstanbul hurdacı adı altında eyleme geçirdiğimiz bu hizmetlerle sayısız müşterimizin memnuniyetini kazanıyoruz.

Hurdacı

Hurda Çeşitleri 

Satın alınabilen ve geri dönüştürülebilen birçok hurda bulunmaktadır. Eksan Metal olarak müşterilerimizden satın aldığımız ve sonrasında geri dönüşüme verdiğimiz hurdalardan bazıları sırasıyla şu şekildedir:

 • Bakır
 • Alüminyum
 • Demir
 • Kurşun 
 • Çinko
 • Krom
 • Sarı 
 • Kablo

Yukarıda yer alan materyaller, hurdacı kimliğimizle satın aldığımız malzemelerdir. Demirden kroma her türlü hurdayı alırken hurdanın çeşidine göre  değer biçiyoruz. Sonrasında hurdaları merkezimizde depolayıp tekrar kullanılması için geri dönüşüm fabrikalarına götürüyoruz. Bu sayede ekonomiye de katkı sağlıyoruz.

 

Hurda Değeri Nasıl Tespit Edilir? 

Hurda değeri, duran bir varlığın ekonomik yaşamının sonunda satılması durumunda elde edilmesiyle tahmin edilen tutardan, tahmini satış yükünün düşülmesiyle hesaplanan değere denmektedir. Biz de hurdaların ücretlerini bu hesaplamayla belirliyoruz.  

Bir hurdanın ayrımı,  ürünün ham maddesine, metal türüne ve kullanımına göre yapılır. Bu ayrımlar, hurdanın değerini ifade eder. Materyalleri incelediğimizde alüminyum hurdanın daha değerli olduğunu görürüz. Genellikle hurdacı alüminyum, demir ve çelik hurdasının değerini daha yüksek tutar. Çünkü bu hurdaların kullanım ömrü diğerlerine göre daha yüksektir.

Demir ve çelik gibi metal hurdalar geri dönüşüme çok uygundur. Tekrardan geri dönüştürülüp kullanılabilirler. Aynı zamanda bu hurdalar, çeşitli ürünlerin ana materyali olarak da kullanılabilir. Tüm bu etmenler, hurdanın değerini katlarken ücretin tespit edilmesine yardımcı olur.

Hurdacı 

Güncel Hurda Fiyatları 

Hurda fiyatları, hurdanın değerine göre değişmektedir. Piyasada yer alan hurdalardan en değerli olanlar, tekrar tekrar kullanılabilen ve uzun ömürlü olan malzemelerdir. Bu hurdalar, alınırken ya da satılırken diğerlerine göre daha yüksek fiyatlıdır. Hurdacı firmaları, bunları bildiği için materyallerin hepsini birbirinden ayırt ederek depolar. 

Eksan Metal olarak tüm bu işlemleri yaparken aynı zamanda profesyonel ekibimizle güncel hurda fiyatlarını da göz önüne alırız. Aşağıdaki nedenlere bağlı olarak hurdaların fiyatları türlerine göre değişiklik gösterir:

 • Arz-Talep
 • Stok Durumu
 • Güncel Döviz Kuru
 • Yerel Nedenler

Eksan Metal olarak hurdacı faaliyetlerimizi sürekli değişen güncel hurda fiyatlarına göre gerçekleştiriyoruz. Ekibimiz, her gün bu ücretleri takip eder. Dilerseniz, hurda alım-satım işlemini yapmadan önce müşteri hizmetlerimizle iletişim kurarak fiyatlarla alakalı bilgi alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular 

Hurdacı Avantajları Nelerdir?

Hurdacı, atık materyalleri geri dönüşüme kazandırarak hem çevreyi korur hem de bu işten para kazanmanıza olanak tanır.

Hurdacı Maaşı Ne Kadar?

Hurda alım ve satım yapan firmaların aldıkları ücret her zaman aynı değildir. Firmaların bulunduğu bölge, güncel fiyatlar ve sahip oldukları geri dönüşüm imkanları maaşlarını etkileyebilmektedir.

Hurdacı Olmak Zor mu?

Hurdacı olmak sanılanın aksine kötü bir meslek değildir. Ancak zorlukları ve ağır çalışma koşulları vardır.

Başa dön tuşu
WhatsApp Hattı Hemen Ara