Blog

Yalova Hurdacı

Geri dönüşüme destek sağlamak çevre dostu bir yaklaşımın olmazsa olmazıdır. Yalova hurdacı hizmetleri de atık maddelerin geri dönüşüm aşamalarının sürdürülebilir olması için çalışır. Bu kapsamda faaliyet gösteren Eksan Metal, metal içerikli atıl ürünlerin tedariği ve geri dönüşümü hizmetlerini sağlar.

Yalova hurdacı firmaları, atıkların geri dönüştürülmesinde Yalova başta olmak üzere tüm çevre bölgelerden alım yaparlar. Çevre bilincinin kazanılmasında kilit rol oynayan firmalar, atıkları toplayarak onları geri dönüştürmede kullanır ve ekonomiye katkı sağlarlar.

Yalova Hurdacı Hizmetleri

Yalova Hurdacı
Yalova Hurdacı Hizmetleri

Yalova hurdacı işletmeleri; atıkların toplanmasını ve yeniden kazandırılmasını sağlarlar. Her türden malzemeyi bir araya getirerek bunları, türlerine göre sınıflandırırlar. Kategorize edilen bu atıklar tekrardan kullanılabilir hale getirilir. Geri dönüşüm tesislerine ulaşarak yapılan bu işlem sayesinde, materyaller tekrardan endüstriyel faaliyetler için kullanılabilir. Doğal kaynakların korunmasını sağlayan ve ekonomiye katkıda bulunan bu adımda, ihtiyaca göre hurda türleri satın alınır.

Elinizde hurda malzeme bulunuyorsa, Yalova hurdacı firmaları ile iletişime geçerek satışını da yapabilirsiniz. Ekonominize katkı sunmak için geri dönüştürülmüş malzemelerden de satın alabilirsiniz. Bu alandaki tercihinizi sektördeki başarılı faaliyetleri ile tanından Eksan Metal’den yana kullanabilirsiniz.

Geri dönüştürülen malzeme alım satımı ile aşağıdaki faydaları sonuçlara imza atabilirsiniz.

  • Çevreye duyarlı bir adım atabilirsiniz.
  • Yeniden kullanım fırsatlarını değerlendirirsiniz.
  • Ekonomiye katkı sağlarsınız.
  • Gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakırsınız.

Hurda hizmetinden faydalanarak, hem ekonominize katkı sağlarsınız hem de çevreci bir yaklaşıma sahip olursunuz.

Yalova Hurdacı Alımı Yapılan Hurda Türleri

Günümüzde teknolojinin de gelişmesi ile birlikte hurda türleri de çeşitlilik göstermeye başlamıştır. Eskiden sadece demir ve kullanılan ev atıkları geri dönüştürülebilir sınıfta değerlendirilirken günümüzde farklı alternatifler ortaya çıkmıştır. Hurdacıda alımı yapılan türleri iki farklı gruba ayırabiliriz.

Demir ve çelik hurdası: Her türlü eski araç ve bina yıkımlarından kalan artık demir, çelik türüne verilen genel isimdir. Sadece ülkemizde değil, tüm dünyada en aktif toplanan ve ekonomiye geri kazandırılan atık malzeme türü olarak öne çıkar.

Diğer metal türleri: Günümüzde alüminyum en sık geri dönüşümü yapılan türdür. Bunlar; günlük hayatta kullandığımız pek çok üründe ve endüstriyel maddelerde bol miktarda bulunur. Bunun dışında Yalova geri dönüşümtesisinde elektrik kabloları ve borularda bulunan bakır malzeme de kullanılır. Aynı zamanda bakırın geri dönüştürülmesinde enerji maliyetlerinin büyük oranda düşürüldüğünü de belirtmek yanlış olmaz.

Yalova Hurdacı Hizmet Bölgeleri

Yalova Hurdacı
Yalova Hurdacı Hizmet Bölgeleri

Yalova, Türkiye’nin en önemli sanayi bölgelerine komşudur. Bu sebeple; Gebze, Kocaeli, Orhangazi, İznik, Gemlik ve Bursa’dan atık malzeme kabulü yapılır. Aynı zamanda temel hizmet bölgeleri arasında şu adresler de yer alır;

  • Yalova Merkez
  • Çiftlikköy
  • Çınarcık
  • Termal
  • Armutlu
  • Altınova

Bu noktalardan getirilen atık malzemeler ülkemizin ekonomisine aktif şekilde katkıda bulunur. Hurdacılık faaliyeti genel olarak sektörel ihtiyaçlara yoğunlaşır. Dolayısıyla sektörel anlamda iş kollarının yoğun olduğu adreslere göre farklı hurda tiplerinin kabulü de yapılabilir. Eksan Metal firması, çoğunlukla metal türleri olmak üzere tüm malzemelerin geri dönüşümünü sağlar.

Yalova Hurdacı Telefonu

Yalova ve çevre illerden geri dönüşüm malzemeleri getirerek, satışını yapabilirsiniz. Bu aşamada, en uygun fiyatlandırmayı sağlamak için uzman ekipler günün her saatinde iletişim kanalları üzerinden destek sağlarlar. Böylece taşıma esnasında ortaya çıkacak, zaman ve para kaybının da önüne geçilir.

Adresimize getirdiğiniz hurdalar, türlerine göre ayrılırlar. Bu işlem tamamlandıktan sonra tartma aşamasına geçiş yapılır. Kilolarına göre tartılan hurdalar mevcut fiyatlandırmalar üzerinden satın alınır. Hurdalarınızı getirmeden önce whatsapp veya telefon ile firmalarla iletişime geçebilirsiniz. Böylelikle elinizdeki materyallerin türleri ve fiyatlandırmaları hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Yalova Hurdacı Fiyatları

Yalova Hurdacı
Yalova Hurdacı Fiyatları

Bir atık maddenin fiyatını belirleyen en önemli faktör, onun saflığıdır. İlgili atık malzemede işçilik ne kadar az olacaksa fiyatı da o kadar azalır. Buna hurdacılıkta saflık oranı denir.

Atık malzemelerin fiyatlarını belirleyen bir diğer etmense ayıklamanın yapılıp yapılmayacağıdır. Eğer kabul edilen hurdalar birden fazla maddeyi bir arada içeriyorsa yine işçilik artacaktır. Bu da sürecin uzamasına neden olacağı için fiyatı artırır. Dolayısıyla hurda fiyatları hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için alanında uzman kişilerle iletişim kurmak gerekir.

Günümüzde hurda sektöründe pek çok teknolojik araçtan da destek alınır. Ayıklama, saf maddenin elde edilmesi ve sıkıştırma gibi işlemler hem süreci uzatır hem de işçiliği arttırırlar. Aynı zamanda fiyatın belirlenmesinde de etkin rol oynarlar.

Fiyatları etkileyen bir diğer etmense atık maddenin mevcut piyasa koşullarına göre değeridir. Bu sebeple hurdacılarda her atık madde için ayrı bir fiyatlandırma yapılır. Sonuçlar piyasanın ihtiyaçlarına göre farklı zamanlarda değişiklik gösterebilir.

Hurdaların fiyatını belirleyen bir diğer etmense diğer maliyetlerdir. Geri dönüşüm esnasında kullanılan araçlar ve işçilik giderleri gibi konular satışı yapılan malzemenin değerini doğrudan etkiler. Bu durum, sadece Yalova hurdacıları için geçerli olmayıp tüm Türkiye’de uygulanan fiyatlandırma süreçlerinde etkilidir.

Güncel Hurda Fiyatları

Eksan Metal, en uygun fiyatlardan hurdalarınızı satın alır ve geri dönüşüm tesislerine aktarır. Ancak hurda fiyatları pek çok faktöre bağlı olarak anlık değiştiğinden dolayı firmayla iletişime geçmek daha sağlıklı olacaktır. Bunun için web sitesini ziyaret edebilir, çağrı hattını kullanabilir ya da Whatsapp üzerinden mesaj atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WhatsApp Hattı Hemen Ara