Blog

Tuzla Hurdacı

Tuzla hurdacı, hizmetleri, atıl duruma gelen materyallerin geri dönüşüm sektörüne kazandırılmasında önemli bir rol oynar. Bu alanda hizmet veren firmamız, elinizdeki malzemeleri değerinde satın alarak hem ülke ekonomisine hem de çevreye katkı sağlamanıza aracı olmaktadır. Sizler de firmamızla iletişime geçerek elinizdeki malzemelerin alım-satım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Geri dönüşüm, kaynakların tasarruflu bir şekilde değerlendirilmesi, çevre kirliliğinin önüne geçilmesi ve ülke ekonomisine katkı sağlanması için son derece önemlidir. Tuzla hurdacı, bu alanda ciddi bir sorumluluk üstlenen hurdacı firmaları, çeşitli metalleri satın alarak piyasaya yeniden kazandırır. Otomotiv, teknoloji, havacılık, uzay sanayi gibi birçok alana ham madde sağlayan geri dönüşüm hizmetlerimizi, profesyonel bir şekilde yürütmeye devam ediyoruz. 

Tuzla Hurda Çeşitleri

Tuzla hurda çeşitleri, elinizdeki malzemelerin yapısına, geri dönüştürülebilirliğine ve içeriklerine göre değişiklik gösterir. Genel olarak Eksan Metal firmamıza satabileceğiniz atıl malzemeler aşağıdaki gibidir:

 • Demir
 • Kurşun
 • Alüminyum
 • Bakır
 • Sarı pirinç
 • Çinko
 • Krom
 • Nikel

Bu materyaller, tesislerimizde işlenerek yenilenir ve çeşitli sektörlerde ham madde olarak kullanılmak üzere doğaya yeniden kazandırılır.

Alüminyum, bakır, demir ve çelik materyaller, evinizde kullanmış olduğunuz birçok aletin içeriğinde, yoğun miktarda bulunur. Bu nedenle mutfak gereçleri, elektrikli ev aletleri, elektrikli sobalar ve tesisat kablolarını çöpe atmak yerine, hurda firmalarına satarak değerlendirebilirsiniz. Böylece hem kazanç elde edebilecek hem de sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunarak; gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakma girişimimize destek olabileceksiniz.

Tuzla Hurda Alan Yerler

Tuzla Hurdacı
Tuzla Hurda Alan Yerler

Tuzla bölgesi, gelişen sanayisi ve endüstri faaliyetleriyle her geçen büyümeye devam etmektedir. Sanayi ve endüstri bölgelerinde ciddi bir ham madde ihtiyacı olmasından dolayı Tuzla hurda alan yerler son derece fazladır. Tuzla hurdacı, birçok firma, atıl duruma gelmiş malzemeleri değerinde satın alarak geri dönüşüm tesislerinde değerlendirir ve bölgenin ham madde ihtiyacını karşılamak üzere fabrikalara gönderir. Bu alanda öncü konumda olan Eksan Metal firmamız, aşağıdaki bölgelerin tamamında hizmet vermektedir:

Mahalle
Orta Mahallesi
Cami Mahallesi
Mimar Sinan Mahallesi
Yayla Mahallesi
Postane Mahallesi
Evliya Çelebi Mahallesi
Şifa Mahallesi
İçmeler Mahallesi
Aydınlı Mahallesi
Mescit Mahallesi
Fatih Mahallesi
Orhanlı Mahallesi
Akfırat Mahallesi
Anadolu Mahallesi
İstasyon Mahallesi
Tepeören Mahallesi
Aydıntepe Mahallesi

Yukarıdaki bölgelerle birlikte İstanbul’da geniş bir hizmet ağına sahip olan firmamıza, günün her saatinde ulaşabilirsiniz. Dilerseniz, elinizdeki malzemelerin görsellerini tarafımıza ileterek ne kadar kazanç sağlayabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Tuzla hurdacı, aynı zamanda ekibimiz, talep etmeniz halinde adresinize gelerek malzemeleri satın almakta ve ödemelerini anında yapmaktadır.

Tuzla Hurdacı Hizmet Alanları

Tuzla Hurdacı
Tuzla Hurdacı Hizmet Alanları

Hizmet alanı son derece geniş olan Eksan Metal firmamız, güncel fiyatlar doğrultusunda, değerinde alım-satım yapmaktadır. Tarafımıza ulaşmanız halinde ekibimiz, istediğiniz tarihte adresinize gelerek elinizdeki malzemeleri satın alacaktır. Bu aşamada hassas terazi kullanmamız ve güncel fiyatları takip etmemiz, hak ettiğiniz ücreti almanızı sağlayacaktır.

Tuzla’nın hemen her mahallesinden bizlere ulaşabilir, hurda fiyatları ve alım-satım süreci hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıt alabilirsiniz. Tuzla hurdacı, satmak istediğiniz malzemelerin kg ölçümü yapıldıktan sonra ödeme planı belirlenir ve isteğinize bağlı olarak nakit ya da banka havalesi yoluyla tarafınıza iletilir. Bu süreçte sorun yaşamanız ve yeniden elinizdeki atıl malzemeleri satmak istemeniz halinde yine bizimle iletişime geçmeniz mümkündür.

Tuzla Hurda Fiyatları

Hurda fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak belirlenir ve sıklıkla değişiklik gösterir. Ücretlerin belirlenmesinde dikkate alınan temel etkenleri, aşağıdaki maddeler üzerinde görebilirsiniz:

 • Londra Metal Borsası (LME) Verileri
 • Ülkelerin stok seviyeleri
 • Arz-talep dengesi
 • Ekonomik gelişmeler
 • Döviz kuru
 • Lojistik maliyetleri

Londra Metal Borsası (LME), dünyanın en büyük borsalarından biri olmakla birlikte fiyat belirleyecek niteliğe sahiptir. Bu nedenle asıl etkenin, LME verileri olduğunu söylemek mümkündür. Bununla birlikte maddi değeri olan tüm malların değeri belirlenirken esas alınan diğer kriter, arz-talep dengesidir.

Ülkelerin stok seviyeleri, metal ithalatı ve ihracatı da hurda fiyatları üzerinde belirleyici bir faktördür. Aynı zamanda dönem dönem yaşanan ekonomik krizler, siyasi çatışmalar, uluslararası ilişkiler de ücret skalasını değiştirmektedir. Haliyle herhangi bir emtia için net bir fiyat aralığı vermek pek doğru değildir. Dilerseniz web adresimizi daha sık ziyaret ederek güncel fiyat listelerimizi takip edebilirsiniz. Aynı zamanda canlı destek birimimizle iletişime geçerek bilgi almanız da mümkündür.

Başa dön tuşu
WhatsApp Hattı Hemen Ara