Blog

İzmir Hurdacı

Geleceğimize nefes alınabilir bir dünya bırakmak için doğal kaynakları düzgün kullanmak son derece önemlidir. Bu açıdan baktığımızda geri dönüşüm sadece çevreyi korumak değil, aynı zamanda kaynakları verimli harcamaktır. Ege Bölgesi’nde sunulan İzmir hurdacı hizmetleri, birçok sektöre ait materyalleri dönüştürerek hem çevreye hem de ülke ekonomisine destek sağlar.

Günümüzde birçok alanda kullanılan malzemeler ömrünü tamamladığında birer hurda olur. İzmir hurdacı firmaları, kullanılmayan eşyaları geri dönüşüme kazandırarak, sürdürülebilir bir döngü oluşturulmasına öncülük eder. Sizler de Eksan Metal’e başvurarak bu döngüye katkı sağlayabilirsiniz.

İzmir En Yakın Hurdacı

Birçok şirket, hurda durumuna gelmiş malzemeleri satın alarak geri dönüşüme kazandırır. Sadece atıkları toplamakla kalmayıp aynı zamanda doğaya hiçbir şekilde zarar vermeden çevrenin temizlenmesini sağlar. İzmir en yakın hurdacı, bu tarz hizmetler veren firmalar arasından bulunabilir. Bu firmaları bulmak ve iletişime geçmek için en kolay yöntem internet aramalarıdır.

İzmir hurdacı firmaları birçok farklı yöntem kullanır. Ancak genel olarak şu adımları izleyerek atıkları geri dönüşüme kazandırırlar:

 • İlk aşamada yerinde hizmet verirler. Yani ev, iş yeri ya da endüstriyel alanlardan çeşitli atıkları toplarlar.
 • Ardından her türlü hurda için gerekli olan ekipmanlarıyla bu atıkları detaylı bir şekilde türlerine göre ayırırlar.
 • Atık malzemeleri geri dönüşüme uygun hale getirirler. Bu sayede sürdürülebilirlik ilkesiyle hareket ederek çevreyi korumanın yanı sıra ham madde ihtiyacını da azaltırlar.

Yapılan bütün işlemlerle müşterilerinin atık materyallerini geri dönüşüme kazandırma konusunda büyük bir kolaylık sağlarlar. Sundukları hizmetlerin birçok avantajı bulunur. Bunlardan bazılarını şöyle sıralayabiliriz:

 • İhtiyaç duymadığınız eşyaları atarak, daha düzenli ve temiz bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz.
 • Kötü durumda olan malzemelerinizi satarak ek gelir elde edebilirsiniz.
 • Atık malzemelerin geri dönüşüme katılmasını sağlayarak çevreyi koruyabilirsiniz.

Sizler de bireysel ya da kurumsal her türlü hurda işlemleriniz için iletişim hattı üzerinden Eksan Metal’e ulaşabilirsiniz. Böylece; çevreye, doğaya ve en önemlisi de geleceğe katkıda bulunabilirsiniz.

İzmir Hurdacı Hizmet Bölgeleri

İzmir Hurdacı
İzmir Hurdacı Hizmet Bölgeleri

Ege’nin incisi İzmir, sadece tarihi ve doğal güzellikleriyle değil, aynı zamanda geri dönüşüm merkezli uygulamalarıyla da dikkat çeker. Bu güzel şehirde geri dönüşümün yanı sıra çevre duyarlılığı ve sürdürülebilirlik konuları da önemli unsurlar arasında yer alır. Eksan Metal, atıkların geri dönüştürülmesi ve yeniden kullanılabilir hale gelmesi açısından bölgede ve İzmir’in her yerinde önemli bir rol oynar.

İzmir, gelişen sanayisi ve endüstriyel alanlarıyla adından sık sık söz ettirir. Yoğun bir ham madde ihtiyacı yaşandığı için İzmir hurdacı firmaları genellikle bu bölgelerde hizmet verir. Hurda işletmeleri, sanayi bölgesinin yanı sıra İzmir’in hemen her ilçesinde aktiftir. Hizmet verilen ilçeleri aşağıdaki tablodan öğrenebilir ve size en yakın olana ulaşabilirsiniz.

AliağaBalçovaBayraklı
BergamaBeydağBornova
BucaÇeşmeÇiğli
DikiliFoçaGaziemir
GüzelbahçeKarabağlarKaraburun
KarşıyakaKemalpaşaKınık
KirazKonakMenderes
MenemenNarlıdereÖdemiş
SeferihisarSelçukTire
TorbalıUrlaBayındır

İzmir Hurdacı Hangi Hurdaların Alımını Yapar?

Hurdacılar yalnızca çevreye değil aynı zamanda İzmir’in ekonomisine de katkıda bulunur. İzmir hurdacı firmaları satın aldıkları atıkları işler ve yeniden kullanılabilir hale getirir. Ayrıca çeşitli alanlarda istihdam sunarak ülkemize birçok açıdan katkıda bulunurlar.

Firmalar İzmir’de verdikleri hizmetlerle bu alanda büyük fark yaratırlar. Müşterilerin elindeki hurdanın türü ne olursa olsun diledikleri adresten, uygunluklarına göre istenilen zamanda teslim alırlar. Alınan hurda çeşitlerinden bazıları şunlardır:

 • Bakır
 • Alüminyum
 • Çinko
 • Demir
 • Krom
 • Nikel

Bu hurda çeşitlerinin yanı sıra, atmak istediğiniz diğer malzemelerin de hangi türde olduğunu öğrenmek için basit bir yöntem uygulayabilirsiniz. Elinizdeki materyalin fotoğraflarını WhatsApp hattından firmalara göndererek detaylı bilgi alabilirsiniz. Alınan bütün hurdalar üstün teknolojik aletlerle donatılmış tesislerde işlenir. Yeniden kullanılmak üzere çevreye kazandırılır. Siz de bu döngüye ortak olmak isterseniz İzmir hurdacı firmalarıyla iletişime geçebilirsiniz.

İzmir Hurdacı Fiyatları

İzmir Hurdacı
İzmir Hurdacı Fiyatları

Hurda alım satım işlemlerinde fiyatları belirleyen en önemli etken malzemelerin güncel değeridir. Ancak fiyatlar birçok faktöre bağlı olarak değişmektedir. En önemli faktörleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Ülkenin genel ekonomik durumu
 • Piyasa koşulları
 • Malzemenin değeri
 • Konum
 • İşlem süreci
 • Yaşanan siyasi ve çevresel olaylar
 • Uluslararası ilişkiler

Yukarıdaki gibi birçok durum hemen her sektörü etkilediği gibi hurda sektörünü de etkiler. Bu durumda da herhangi bir malzeme için net bir fiyat vermek zordur.

Bir hurdanın değeri, ömrü sona ermiş malzemenin satıldığında elde edilecek olan gelirinden, tahmini satış maliyetinin çıkarılmasıyla hesaplanır. Burada tahmini satış tutarı, malzemeden elde edilmesi beklenen geliri temsil eder. Tahmini satış maliyeti ise satışın gerçekleşmesi için öngörülen maliyetleri yani nakliye, depolama ve işçilik masrafları gibi giderleri temsil eder.

Firmalar genel olarak bu formülü kullanarak hurda fiyatı belirler. Ancak sizlere doğru ve net fiyatı verebilmek için alınan hurdanın türüne ve ağırlığına bağlı olan bir fiyat politikası benimsenir. Ayrıca bir malzemeye fiyat verilirken birçok farklı durum da göz önünde bulundurulur. Bu durumlardan en önemlisi hurdanın nitelikleridir. Alılanacak materyalin geri dönüşüme kazandırılabilir durumda olması hurdacılar için çok önemlidir.

İzmir hurdacı fiyatları hakkında detaylı ve net bilgiyi Eksan Metal web sitesinde yer alan ‘Hurda Fiyatları’ bölümünden, çağrı hattından veya mesaj atarak öğrenebilirsiniz. Firma, şeffaf fiyat politikasıyla değerli müşterilerine son derece güvenilir hizmet vermeyi amaçlar.

İzmir Hurdacı İletişim

İzmir Hurdacı
İzmir Hurdacı İletişim

İzmir hurdacıları, atıl durumdaki malzemelerinizin ham madde olarak değerlendirilmesi için çeşitli çözümler sunar. Hurdaları türlerine göre gruplandırarak, İzmir’de ve ilçelerinde doğaya ve insanlığa katkıda bulunurlar. Hurda alımı sırasında, çevreye duyarlı bir politikayla bütün çalışmalarını yürütürler. Elinizdeki malzemeleri kapınızdan alarak, güncel değerinde ödeme yaparlar. Sizler de firmalarla iletişime geçerek bu avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Geri dönüşüm sürecini başlatmanız için yapmanız gereken tek şey firmalarla iletişime geçmektir. Eksan Metal’e 7 gün 24 saat aktif olarak telefon numarasından ya da WhatsApp hattından ulaşabilirsiniz. İletişim kanallarımızdan bizlere ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WhatsApp Hattı Hemen Ara