Blog

Balıkesir Hurdacı

Hurdacılık, metal atıkları veya aksamları toplayan, geri dönüşüm faaliyetlerini profesyonel olarak yürüten bir sektördür. Türkiye’nin her bölgesinde, geniş bir hizmet ağına sahiptir. Marmara Bölgesindeki Balıkesir hurdacı hizmeti sayesinde de eskimiş materyaller ve kullanılamayan aksamlar değerlendirilir.

Geri dönüşüm kapsamında hurdacılık sektörünün birçok faydası vardır. Kullanım süresini doldurmuş eski, bozuk, kırık ürünlerin değerlendirilmesi, ülke ekonomisini olumlu yönde etkiler. Bu sayede kaynak israfının önüne geçilir ve ham madde üretim masrafları düşer. Balıkesir hurdacı faaliyetleri, çevreyi korurken sürdürülebilir bir ekonomi yaratmaya da katkıda bulunur.

Balıkesir Hurda Alımı

Balıkesir hurdacı
Balıkesir Hurda Alımı

Hurda alım satım hizmetleri, belirli özelliklere sahip olan malzemelerin alınması ve geri dönüşüm faaliyetleri için ilgili kişi ve kurumlara satılması olarak tanımlanır. Söz konusu işlemler sayesinde, bu maddelerin geri dönüşüme kazandırılması mümkün hale gelir. Firmalar, malzemeleri depolarında toplarlar. Ardından, atıl durumdaki ürünlerin geri kazanılması adına onları uygun tesislere taşırlar.

Geri dönüşüm tesislerine taşınan, hurda niteliğindeki ürünler bazı işlemlerden geçer. Bu malzemeler yeniden ham maddeye dönüşürler. Atıl durumundaki ürünler, imalat sürecine dahil edilir ve ciddi bir kazanç sağlanır. Atıl durumdaki materyallerin işleme tabi tutulması, ülke ekonomisine de olumlu yönde yansır. Nitekim geri dönüşümün faydaları şu şekilde özetlenebilir:

 • Atılması planlanan birçok madde yeniden kullanılabilir hale getirilir.
 • Ülke ekonomisine katkıda bulunur.
 • Ham madde maliyet kalemi azalır, üretim faaliyetleri bu sayede daha ekonomik hale gelir.
 • Çevre sorunlarının azaltılmasına katkı sağlar.

Öyle ki, dünyanın her yerinde binlerce ton malzeme çürümeye terk edilir. Hurda niteliğindeki bu maddeler, doğanın dengesini bozar. Hurdaların doğaya bırakılması bazı sorunları beraberinde getirir. Atıklar yıllarca kaybolmaz. Yer altı suları, toprağın verimliliği, tarım ürünleri ve doğal bitki örtüleri zarar görür.

Balıkesir Hurdacılar Sitesi

Balıkesir hurdacı
Balıkesir Hurdacılar Sitesi

Balıkesir hurdacı bünyesinde birden çok malzemenin alımı yapılır. Her hurda, geri dönüşüm faaliyetlerine dahil edilmez. Nitekim, hangi maddelerin hurda kapsamında olduğuna dair yönetmelikler vardır. Firmalar, söz konusu talimatlara uygun olarak hareket etmelidirler. Elinizdeki ürünlerin hurda niteliğinde olup olmadığını hurdacı firmalarına danışabilirsiniz. Bu noktada profesyonel ekipler sizi doğru bir şekilde yönlendirecektir. 

Balıkesir hurdacı firmaları, geri dönüşümü gerçekleştirilecek malzemeleri teslim alır. Hurdalar, gerekli eritme aşamalarının gerçekleştirileceği tesise devredilir. Şehir sınırları içerisinde farklı konumlardaki organize sanayi bölgelerinde, birden çok Balıkesir hurdacı sitesi vardır. Balıkesir’in hangi bölgesinde olursanız olun, firmaların geniş hizmet ağı sayesinde atıl durumdaki ürünlerinizi değerlendirebilirsiniz.

Balıkesir Hurdacı Hizmet Bölgeleri

Balıkesir hurdacı faaliyetleriyle her türlü hurda metal alım işlemi gerçekleştirilir. Kablo ve bakır hurdası, alüminyum, krom, inşaat demir çubuğu ve daha birçok madde alınır. Balıkesir hurdacı firmasının hizmet bölgeleri aşağıdaki gibidir:

KaresiBigadiç
AltıeylülBurhaniye
AyvalıkDursunbey
BandırmaErdek
BalyaEdremit
GönenHavran
İvrindiKepsut
GömeçManyas
MarmaraSavaştepe
SındırgıSusurluk

Balıkesir Hurdacı Fiyat Listesi

Balıkesir Hurdacı
Balıkesir Hurdacı Fiyat Listesi

Hurda fiyatları birçok etkene bağlı olarak belirlendiği için net ücretler vermek pek doğru değildir. Firmalar, piyasa dinamiklerine göre hareket eder ve güncel veriler doğrultusunda alım-satım yapar. Hurdacılık sektöründe fiyatları etkileyen söz konusu faktörlerden şu şekilde bahsedilebilir:

 • Londra metal borsası
 • Ham madde ihtiyacı
 • Arz – talep dengesi
 • Hurda türü
 • Hurdanın mevcut durumu

Tüketiciler, ellerindeki hurdanın türünü ve ağırlığını bildikleri takdirde internetteki fiyat hesaplama araçlarını kullanabilirler. Bu sayede kazançları hakkında fikir edinebilirler. Ayrıca profesyonel hurdacı ekipleriyle doğrudan veya WhatsApp yoluyla iletişim kurularak fiyat bilgisine ulaşılabilir.

Balıkesir Hurda Kablo Fiyatları

Tek damar, soyulmamış ve karışık hurda kablo türlerinin fiyatları ve özellikleri değişiklik gösterir. Bu maddelerin genel özellikleri aşağıdaki gibidir:

 • Soyulmamış Kablo Hurda: İzolasyon malzemesinin ayrılmamış olduğu kablo türüdür. Fiyatları değişkenlik gösterir.
 • Tek Damar Hurda: Tek bir bakırı, teli veya iletkeni bünyesinde bulundurur. Piyasanın en çok talep gören ürünlerinden biridir. Bu nedenle birim fiyatı yüksek bir atıl üründür.
 • Karışık Kablo Hurda: Tüm hurda kablo türlerinin olduğu seçenektir. Uygun fiyatı dolayısıyla alıcı bulmakta zorlanmaz.

Balıkesir hurdacı firması, fiyatları kilogram ya da ton bazlı olarak belirler. Malzemelerin gerçek değeri üzerinden alıcı bulmasını isteyenler, güvenilir bir firma ile çalışmalıdırlar. Herhangi bir can sıkıcı sorun ile karşılaşmamak adına hurdacının yasal izninin olup olmadığına bakılmalıdır. Firmanın önceden vermiş olduğu fiyat bilgisini değiştirmemesi de önemli bir husustur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WhatsApp Hattı Hemen Ara