Hurda Kablo Fiyatları

Hurda kablo fiyatları, hurda sektöründe alım-satım işlemi esnasında bilinmesi gereken konular arasındadır.  Böylece işlem yaparken elinizdeki malzemenin piyasa değerini bilmek zarara uğramamanızı sağlayacaktır. Çeşitli kalitelerdeki hurda malzemelerinizi, değerinde alarak geri dönüşüm piyasasını da besleyip geliştirmekteyiz.

Elden çıkarmak ve nakte dönüştürmek istediğiniz hurdaların değerinde alıcı bulması için doğru bir piyasa araştırması yapmanız gerekir. Özellikle bu alım-satım işlemini sürekli kılmak isteyenlerin piyasayı yakından takip etmesi veya güvenilir ve profesyonel bir firmayla çalışması gerekmektedir. Eksan Metal olarak ihtiyacınız doğrultusunda profesyonel faaliyetlerimizi gerçekleştiriyoruz.

hurda kablo fiyatları

Hurda Kablo Çeşitleri ve Fiyatları

Bakır hortumun veya alüminyum kablo gibi hurda malzemelerin kilogram fiyatı, diğer faktörlerin yanı sıra metal borsasına da bağlıdır. Arz-talep ilişkileri, döviz kuru gibi durumlar, metal borsasını etkilediği için hurda malzemelerin değeri güncel olarak belirlenmektedir. Bu durum, hurda malzemeler için sabit fiyat vermenin çok doğru olmadığını gösterir.

Eksan Metal olarak kabloları satın alırken bakır, alüminyum ya da kalaylı bakır olmak üzere demir dışı malzemeler içeren farklı elektrik iletkenleri  toplarız, ayrıştırıp sınıflandırır ve geri dönüşüm için fabrikaya göndeririz. Geri dönüşümde değerlendirilen tüm hurda kablo çeşitleri ise şunlardır:

 • Enya hurda kablo
 • Tek damar hurda kablo
 • Yer altı hurda kablo
 • Cat 6 hurda kablo

Bu ve benzeri tüm atıl malzeme çeşitlerinde hurda kablo satışı için Eksan Metal olarak profesyonel hizmetler sunuyoruz.

Enya Hurda Kablo Fiyatları

Elektriği ileten kablolar, genellikle bakırdan veya alüminyumdan yapılır. Alüminyum, bakıra oranla daha düşük iletkenliğe sahip olsa da maliyet açısından tasarruf sağladığı için tercih edilir. Kablolar, 500 µm ile 5 cm arasında değişen plastik izolasyona sahiptirler. 

Satın aldığımız hurda malzemenin kalitesi, fiyatları da doğrudan etkilemektedir. Bakır, çinko, demir, kurşun, paslanmaz gibi seçeneklerinden ötürü hurdalardaki ana malzeme fiyat belirlememizde önemli bir etkendir.  Çünkü asıl dönüşümünü yaptığımız malzeme kablonun ana maddesidir. 

Tek Damar Hurda Kablo Fiyatları

Tek damar hurda kablo fiyatları, diğer faktörlerin yanı sıra kablonun içindeki metallerin içeriğine bağlı olarak değişir. Kablo içeriğinde; bakır, alüminyum veya demir alaşımı gibi çeşitli iletkenlerin kullanılması mümkündür.

Kullanılan malzemenin çoğunu, satın alma işleminde değerlendiriyoruz. Kablonun içerdiği bakır yüzdesini hesaplamak için malzemenin görsel olarak inceliyor ve içerisindeki metalin diğer bileşenlerden ayırıyoruz. Kablolar; plastik, PVC, kauçuk vb. içerir ve bunların da tespit edilip ayrıştırılmasıyla birlikte satıcıya en iyi fiyatı sunma garantisi veriyoruz.

Yer Altı Hurda Kablo Fiyatları

Geri dönüşüm için satın alınan malzemeler, farklı formlara sahiptir. Bunlardan biri de yer altı hurda kablo denilen türlerdir. Yer altı hurda kablolar,  çeşitli formlarda olabilir.

Geri dönüştürülecek bu malzemeleri, inşaatlardan, şirketlerden, şantiyelerden ve daha fazla alanın kalıntılarından toplanmaktayız. Ayrıca, üretimden kaldırılan kablo ve hortumların kalıntılarından, elektrik tesisatçılarından, eski veya arızalı kablolardan da elde ederiz.

Geri dönüştürülmek istenen yer altı hurda kablo fiyatlarını, bu çeşitlere ve değişkenlere göre belirlemekteyiz.

Cat 6 Hurda Kablo Fiyatları

Artık kullanım değerini yitirmiş ve atıl hale gelmiş Cat 6 hurda kabloları, hurdalıklarda veya Eksan Metal gibi  yetkili atık idarecilerinde geri dönüştürüyoruz.  Günlük kullanıma uygun olmayan pek çok malzemede olduğu gibi atıl kablolarda da geri dönüşümle kazanç sağlamak mümkündür.

Kullanım amacını tamamlamış hurda kabloları, farklı format ve kalınlıklarda satın alıyor. bu malzemeler geri dönüştürüyor çeşitli formlarda yeniden kullanıma hazır hale getiriyoruz. Böylece hurda geri dönüşümüyle malzemelerin alıcısı ve satıcısı maddi kazanç elde etmesine olanak sağlıyoruz. Geri dönüşüm işleminin sağladığı kazanç sadece nakitle ölçülemeyecek kadar önemlidir. 

Cat 6 hurda kablo fiyatları, Eksan Metal firmamızdaki uzmanlar tarafından piyasa değerine uygun olarak belirlenir.  Verdiğimiz bu hizmet sayesinde adil ücretler alır ve doğaya katkı sağlarsınız. 

Hurda kablo fiyatları

Hurda Kablo Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Geri dönüşümde değerlendirdiğimiz hurdaların alım-satım işlemini gerçekleştiriken çeşitli kriterlere göre fiyatlandırıyoruz. Alım ve satımı yapılacak atıl kabloların fiyatları aşağıdaki değişkenlere uygun olarak belirlemekteyiz.

 • Hurda kablonun çeşidi
 • Kalitesi
 • Miktarı
 • Kullanma ve yıpranma payı
 • Nakliyat ve ölçüm gibi ikincil değerler

Tüm bu konuları, Eksan Metal olarak tek tek dikkate alıyoruz. Bu sayede hurda kabloların değerinde satılmasına olanak tanıyoruz. Siz de satış yapmadan önce bizimle iletişime geçerek fiyatla alakalı ön bilgi alabilirsiniz.

Hurda Kablo Kilosu Ne Kadar?

Herhangi bir tüketim ürününün alım satımı gerçekleştirilirken o ürünün fiyatıyla ilgili genel bir soru yöneltmek çoğu zaman yanıltıcıdır.  Basit bir günlük tüketim ürünün fiyatını bile belirleyen onlarca etken vardır. Hal böyleyken hurda piyasası için genel geçer fiyatlardan bahsetmek mümkün değildir. 

Fiyatlandırma işleminin en doğru biçimde gerçekleştirilmesi için profesyonel bir ekibin ürünü incelemesi gerekir. Üstelik hurda kablolarda fiyatlandırma yaparken dikkate alınması gereken en önemli etken kullanılan malzemenin metal borsasındaki değeridir.

Bakır veya alüminyum kablolar iki temel parçaya sahiptir. Bunlar, bir veya daha fazla katmana sahip kılıf ve diğer tarafta metalik iletken kablolardır. Hurda kabloların içerdiği tüm malzeme geri dönüştürülebilir. Ancak bunun için öncelikle kabloları parçalamak ve bileşenlerini ayırmak gerekir.

Hurda kablolardan elde edilen hammaddeler geri dönüşümden sonra aşağıdaki işlevlere sahiptir:

 • Bakır iletken: Yeni metal külçeleri veya diğer türevler elde etmek için eritilir.
 • Alüminyum iletken: Yeni ürünlerde kullanılmak üzere saf alüminyum dökümlerine ya da alüminyum alaşımlarına dönüştürülmektedir.
 • Kauçuk: Kabloları kaplayan kauçuk, oyun alanları veya suni çim futbol sahaları gibi çoklu alanlarda kullanılmak üzere yeniden üretilir.
 • PVC ve Polietilen: Yeni plastiklerin üretiminde kullanılır.

Tüm bu malzemenin en doğru biçimde geri dönüşüme kazandırılması için  Eksan Metal firmamızı tercih edebilirsiniz. Gerçekleştirdiğimiz profesyonel faaliyetler sayesinde hem sizi memnun ediyor hem de ülke ekonomisine ve doğamıza fayda sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

1 KG Kablo Kaç TL?

1 kg kablonun fiyatını belirlemek için kablonun kalitesini ve içerdiği malzemenin metal borsasındaki değeri bilmek gerekir. Bu değişkenler tespit edildikten sonra hurda kablo kilo fiyatı adil biçimde ortaya çıkar.

Karışık Kablo Hurdası Nedir?

Birden fazla türde hurda kablonun bir arada bulunduğu biçime, karışık kablo hurdası denir. Bunlar alınıp satılırken türlerine göre ayrıştırılır.

Hurdacı Kablo Alır mı?

Geri dönüşüm alanında faaliyet gösteren firmalar, hurda kablo alımı gerçekleştirmektedir. Eksan Metal olarak hurda kablo satım işlemlerinde herhangi bir şekilde değer kaybı yaşanmadan işlemleri gerçekleştiriyoruz.

Başa dön tuşu
WhatsApp Hattı Hemen Ara