Nikel Hurda Fiyatı

Metallerin mukavemetini artırmaya ve kullanım ömrünü uzatmaya yarayan nikel, geri dönüşüm için son derece önemli bir materyaldir. Ham madde olarak dönüştürülebilen hurda nikel, kullanım ömrünü dolduran metal içerikli malzemelerin toplanması ve yeni nesil uygulamalarla ayrıştırılması sonucunda elde edilir. Piyasada büyük bir rekabetin olduğu göz önünde bulundurulursa nikel hurda fiyatı, takip edilen konulardan biridir.

Nikel hurda fiyatları piyasanın koşullarına göre değişkenlik göstermektedir. Metal borsasında yaşanan dalgalanmalar, hurda fiyatını doğrudan etkiler. Hurdacılık alanında faaliyet gösteren firmalar, fiyatlarda oluşan değişiklikleri anlık takip etmek durumundadırlar. Bu nedenle ürünün fiyatına etki eden değişkenler, çok iyi bir şekilde analiz edilmelidir.

Nikel Hurda Nedir?

Nikel Hurda fiyatı
Nikel Hurda Nedir?

Metal elementler sınıfından olan nikel; sert yapıda, beyaz veya gri renktedir. Hiçbir ürünün üretiminde yalnız başına kullanılmaz. Daima bakır, çelik, krom, kurşun, gümüş ve altın gibi bir başka metal ürünle birleştirilerek değerlendirilir.

nikel hurda fiyatı, birlikte kullanıldığı ürünün oksitlenmesini önlemek amacıyla tercih edilir. Bu özelliği nedeniyle atık ürünler içerisinde saf halde bulunmaz. Üretimi aşamasında birleşiminde kullanılan malzemelerin hurdaya ayrılmasıyla geri dönüşüm sürecine dahil olur. Genellikle paslanmaz çelikten üretilen malzemelerin içerisinde bulunmaktadır.

Nikel elementi, geri dönüşüme uygun bir yapıya sahiptir. Nitekim bu özelliği sayesinde dönüştürülerek elde edilen ürün, kullanım ömrü dolduğunda yeniden hurdaya ayrılarak ekonomiye kazandırılabilir.

Geri dönüşüme verilen atıl malzemelerin içerisindeki nikel oranını tespit etmek için çeşitli cihazlarla ölçüm yapılır. İçeriğindeki saf madde miktarı belirlenen hurda; öğütme, elektroliz ve saflaştırma işlemlerinden geçirilir. İşlemlerin tamamlanması sonucunda yeniden kullanılır hale gelir ve çeşitli sektörlerde ham madde olarak değerlendirilir.

Nikel hurda fiyatı birçok faktör değerlendirilerek özenle hesaplanır. İçerisinde bulunduğu metalin alaşım oranı, saflık değeri gibi birtakım etmenler, değerinin belirlenmesini doğrudan etkiler. Geri dönüşüm alanında bu tür malzemelerin ticareti yapılırken alanında uzman eksperlerin değerlemeleri önemlidir. nikel hurda fiyatı, uzun yıllardır dönüşüm sektöründeki tecrübesi sayesinde Eksan Metal firmamız, müşterileri için en uygun ekspertiz hizmetini sağlayarak hurda ürünlerinizi değerlendirmektedir.

Nikel Hurda Çeşitleri

Nikel hurda fiyatı
Nikel Hurda Çeşitleri

Hurda nikel, birçok farklı ürünün içerisinde yer almaktadır. Metalden yapılmış pek çok ürünün içeriğinde, az miktarda da olsa bulunmaktadır. nikel hurda fiyatı,  sektörel anlamda da kullanım alanı çok yaygındır. Ağır sanayi, ev eşyaları, darphane, otomotiv, denizcilik, havacılık, uzay sanayi, savunma sanayi, inşaat sektörü, imalat sanayi gibi birçok alanda, nikel içeren metalleri bulmak mümkündür. Bunlardan bazıları;

  • Madeni Paralar,
  • Paslanmaz Çelik,
  • Takı Malzemeleri,
  • Kimyasal Araçlar,
  • Mıknatıs,
  • Medikal Aletler,
  • Pil olarak sıralanabilir.

Bu malzemelerin tamamını Eksan Metal firmamıza satabilir, ek gelir elde edebilirsiniz. Dilerseniz ekibimiz adresinize gelerek elinizdeki malzemeleri satın alacaktır.

Nikel Hurda Alımı Yapan Yerler

Endüstri sektörünün gelişmesiyle birlikte ömrü tükenmiş metalleri alan firma sayısı da oldukça artmıştır. Geri dönüşüm yapan firmalar, genellikle çelik üretimi ve döküm yapılan ağır sanayi tesislerinden nikel hurda alımı yapmaktadır. Eksan Metal firmamız da bu alanda öncü konumda olan ve geri dönüşüm sektörüne katkıda bulunan faaliyetler yürütmektedir.

Nikel hurda fiyatları belirlenirken; piyasa koşulları, metal borsasındaki güncel değer, atıl ürün içinde bulunan malzeme kalitesi gibi birçok durum göz önünde bulundurulmalıdır. Birden çok değişkenin fiyatı etkilemesi nedeniyle alanında uzman ve tecrübeli bir dönüşüm firmasıyla iletişim kurmak, büyük avantaj sağlayacaktır. Elinizde bulunan eski malzemeleri doğru şekilde değerlendirmek isterseniz Eksan Metal firmamız, yılların verdiği birikimle değerinde alım yapacaktır.

Nikel Hurda Fiyatları Neye Göre Belirleniyor?

Nikel hurda fiyatı
Nikel Hurda Fiyatları Neye Göre Belirleniyor?

Hurda nikel anot fiyatı, kilogram veya ton ölçüsü üzerinden değerlendirilir. Alım-satım işlemleri esnasında özel ölçüm aletleriyle değerlendirme yapılarak ederi belirlenir. Ancak güncel hurda fiyatı sürekli olarak değiştiği için net bir skala sunmak pek doğru değildir.

Fiyatı etkileyen en temel faktör, arz ve taleptir. Piyasada oluşan ürün talebi ve buna karşılık satışta bekleyen ürün miktarı, ücretlerin değişmesine neden olur. Metal ürünleri piyasasında küresel olarak geçerli olan fiyat, döviz kuru ve geri dönüşüm maliyetleri gibi faktörler de fiyatın yukarı ve aşağı yönlü hareket etmesine sebep olacaktır.

nikel hurda fiyatı, firmamız, güncel gelişmeleri ve ekonomik dalgalanmaları yakından takip ettiği için müşterilerine adil bir fiyat politikası sunmaktadır. Dilerseniz web adresimizi daha sık ziyaret ederek güncel verileri öğrenebilir, canlı destek hattımıza bağlanarak da detaylar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Başa dön tuşu
WhatsApp Hattı Hemen Ara