Sarı Hurda Fiyatı

Hurdalar, kullanılmış ya da atık nesnelerin, yeniden kazandırma amacıyla toplanması ve işlenmesi sürecindeki metalardır. Sarı hurda ise pirinç, çinko ve bakırın karışımıyla ortaya çıkan, şekil vermesi kolay ve altın, bronz, gümüş gibi sarımsı renkteki maddeleri içeren değerli bir metaldir. Önem derecesi yüksek olan bu sarı hurdaları, satmak isteyen insanlarda sarı hurda fiyatı hakkında bazı araştırmalar yapmaktadır.

Sarı hurda fiyatları

Sarı Hurda Ne Demek ?

Sarı hurda halk arasında pirinç hurda olarak bilinir. Ana maddesi pirinç olmakla birlikte bakır ve çinko karışımından oluşur. Oldukça değerli olan bu madde, sert yapısı ve kolay işlenebilirliği sayesinde dayanıklı bir metal olarak karşımıza çıkar.

Dönüşüm sürecinde, diğer madenlere oranla daha az enerji ve doğal kaynak kullanımını gerektirir. Bu sebeple sarı hurdaların işlenmesi, taşınması ve rafine edilmesi gibi süreçlerde önemli miktarda enerji tasarrufu sağlar. Nitekim içerisinde bakır alaşımı barındırması sebebiyle de sarı hurda fiyatı genellikle yüksektir.

Sarılar, sanayi ve inşaat sektöründe sıklıkla kullanılmaktadır. Birden fazla türü olmasıyla beraber yaygın olanları özel ve basit sarılardır. Basit sarılar, içerisinde 4/1 oranında çinko bulundurur ve kuyumculuk gibi işlemlerde kullanılır. Özel sarılar ise daha çok dayanıklılık kazandırmak amacıyla kurşun, kalay, nikel ve demir gibi maddelerin katıldığı türlerdir. Böylece sektöre göre farklılık gösterir. 

Sarılar aynı zamanda çevremizde de sahip olduğumuz pek çok ürün ve malzemenin içerisinde mevcuttur. Bunlardan bazıları; su saatleri, kilitler, kapı kolları, musluklar, vanalar, anahtarlar ve avizelerdir.

Siz de sarı hurda fiyatı hakkında bilgi almak, hurdaları değerlendirmek ve kaynakları yeniden kullanıma sunmak istiyorsanız web sitemiz üzerinden bizlere ulaşabilir, geri dönüşüm sürecine katkıda bulunabilirsiniz.

Sarı Hurda Kilosu Ne Kadar?

Sarılar, değerli metaller sınıfındadır. Fakat hurda malzeme yapılırken sarı hurda içerisine katılan diğer maddeler fiyatı etkilemektedir. Çinko, bakıra oranla daha ucuzdur. Sarı içerisinde çinko oranı arttıkça sarı hurda fiyatı düşebilir. Aynı şekilde sarının rengi kırmızıya ne kadar yakınsa bakır oranı o kadar fazladır. Kırmızı oranı fazlaysa fiyatı da yükselebilir.Bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

Sarı hurda fiyatı, kilogram başına ortalama olarak 100-150 arasında değişmektedir. Örnek olarak; araiş sarı 150₺, hurda sarı külçe 132₺, musluk ve vana hurdası ise 105₺ bandındadır. Fakat bunlar; borsa, doviz ve piyasa gibi pek çok faktöre bağlı bir şekilde anlık olarak değişkenlik gösterebilir. Dolayısıyla bu ücretlendirmeler yaklaşık bir değer içerir. Kilogram başı fiyatı için web sitemizdeki iletişim bilgilerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Sarı hurda fiyatları

Sarı Hurda Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Sarılar, kullandığımız pek çok ürünün içerisinde bulunmaktadır. Ancak türüne, hacim ve ağırlıklarına göre ticari değere sahip sarı hurdalar, bu noktada ayrılır. Bu hurda sarılar; mühimmat araçları, ızgaralar, soketler, ısı transfer tüpleri, su tesisat boruları, somun ve civatalar, vanalar, oto radyatörleri ve sıcak dövme ürünlerinde mevcuttur.

Sarı hurda fiyatı, Londra metal borsasına, döviz kuruna ve piyasaya göre şekillenmektedir. Bu noktada; hurdanın saflığı, çinko ve bakırın oranı önem arz eder. Eksan metal olarak kalite ve güven prensibimiz ve adil fiyat politikamızla güncel verileri dikkate alarak sarıları piyasa üzeri fiyatlarla satın almaktayız.

Güncel Sarı Hurda Fiyatı Nedir?

Global piyasadaki metale biçilen değerler, hurda fiyatlarını etkileyen en önemli faktördür. Bunun yanı sıra; döviz kurları, malzemenin cinsi ve kalitesi gibi unsurlar da göz önünde bulundurulur. 2023 yılında küresel alanın ivmesine bağlı bir şekilde sarı hurda fiyatı değişkenlik göstermektedir. Dünya üzerinde en yaygın kullanılan ve ekonomik değeri en yüksek sarı hurda metalleri aşağıdaki gibidir;

  •         Araiş Sarı Hurda MS-70: 150
  •         Araiş Sarı Hurda MS-64: 148₺
  •         Fermuar Talaşı Pirinç İmalat Artığı: 135₺
  •         Sarı Hurda Külçe MS-58: 132₺
  •         Çubuk Ucu Parça: 135₺
  •         Çubuk Talaşı MS-58: 135₺
  •         Hurda Kırkambar Sarı: 120₺
  •         Hurda Oto Radyatör: 120₺
  •         Hurda Su Saati: 105₺
  •         Vana, Musluk Hurdası: 105₺

 

Sarı hurda fiyatı, arz-talep dengesi ve küresel durum gibi pek çok unsura bağlı olarak farklılık gösterir. Bu açıdan net bir fiyat biçmek olanaksızdır. Verilen fiyatlandırmalar, ortalama bir değer belirtir. Dolayısıyla sarı hurda fiyatı hakkında net bir bilgi almak için www.eksanmetal.com web sitemiz üzerinden bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

1 Kilo Sarı Hurda Ne Kadar?

Sarı hurda fiyatı, güncel olarak ortalama 130 Türk Lirası civarındadır. Londra metal borsası baz alınarak yapılmış olan fiyatlandırmalar, metal piyasası, döviz kuru, arz-talep dengesi, politik faktörler ve malzemeye göre farklılık gösterir.

Sarı Hurda Fiyatlarında Sağladığınız Ayrıcalıklar Nelerdir?

Eksan metal olarak sektör içerisinde deneyimimiz ve katılımlarımız sonucu hurda fiyatlarında iyileştirmeler yapıyoruz. Sarı hurda türlerini, resmi rakamları baz alarak değerlendiriyor ve piyasa üstü fiyatlarla satın alıyoruz.

Hurda Sarı Olduğunu Nasıl Anlarız?

Sarı hurdalar, bakırdan sonra gelen hurdaların büyük bir kısmını oluşturur. Bakır ve çinkonun karışımı sonucunda ortaya çıkar. İnşaat alanları ve sanayilerde çokça bulunur. Ayrıca evde ve dışarıda sıklıkla kullandığımız ürünlerin ham maddesini oluşturur.

Başa dön tuşu
WhatsApp Hattı Hemen Ara